Тука си: Почетна » Серија А табела
Серија А табела

Серија А табела

# Team MP W D L F A G P
1 Juventus 20 16 3 1 39 19 +20 51
2 Internazionale 21 14 6 1 42 18 +24 48
3 Lazio 19 14 3 2 46 18 +28 45
4 Roma 20 11 5 4 37 22 +15 38
5 Atalanta 21 11 5 5 57 28 +29 38
6 Cagliari 21 8 7 6 36 32 +4 31
7 Parma 21 9 4 8 29 27 +2 31
8 Milan 21 9 4 8 22 26 -4 31
9 Hellas Verona 20 8 5 7 25 22 +3 29
10 Bologna 21 7 6 8 32 33 -1 27
11 Torino 21 8 3 10 26 35 -9 27
12 Fiorentina 21 6 7 8 25 29 -4 25
13 Napoli 20 6 6 8 28 28 +0 24
14 Udinese 21 7 3 11 19 33 -14 24
15 Sassuolo 21 6 5 10 32 35 -3 23
16 Sampdoria 21 5 5 11 20 33 -13 20
17 Lecce 21 3 7 11 23 42 -19 16
18 SPAL 21 4 3 14 15 33 -18 15
19 Genoa 21 3 6 12 21 41 -20 15
20 Brescia 21 4 3 14 19 39 -20 15

Остави коментар:

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!