Тука си: Почетна » Вести » Продаден првиот дрес од Бендтнер
Продаден првиот дрес од Бендтнер

Продаден првиот дрес од Бендтнер

Facebook Twitter

По веста која одекна дека не е продаден ниту еден дрес од Николас Бендтнер, момците од talkSPORT се јавија во Јувентус да си нарачаат еден дрес од него. Оваа нарачка наиде на чудење и од Јувентус пробаа да го разубедат: „Bentner, are you sure – we have better players: Quagliarella, Vucinic…“

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!