Тука си: Почетна » Вести » Изјави » Рибери: Не му се извинувам на Видал
Рибери: Не му се извинувам на Видал

Рибери: Не му се извинувам на Видал

Facebook Twitter

Многу квлалитет, но малку стил. Франк Рибери по ужасниот старт врз Видал, за директен црвен, одби да се извини на Чилеанецот.  На крајот на натпреварот со Јуве, некои новинари го прашаа дали мисли да побара прошка од Видал за својот лош фаул:

- Беше убав дуел помеѓу нас двајцата - истакна Ривери - иако цел натпревар тој ме клоцаше. Мојот фаул над него не беше намерен, сакав да ја удрам топката, а всушност ја удрив неговата нога. Зошто би требало да побарам извинување? Ако тој не сака да ми се извини за сите фаули кои ми ги направи, не гледам зошто би се извинил јас. 

Еден Коментар

  1. Seljak…

    FORZA JUVEEEEEEEe

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!