Тука си: Почетна » Вести » Изјави » Марота до Бекенбауер: Почит за Буфон!
Марота до Бекенбауер: Почит за Буфон!

Марота до Бекенбауер: Почит за Буфон!

Facebook Twitter

Изјавата на Бекенбауер по мечот во Минхен („Буфон е како пензионер“) предизвика реакција од генералниот директор на Јуве, Бепе Марота.

- Одредени изјави дадени од икона како Бекенбауер не се во ред, треба да се има почит кон Буфон. Овие изјави се однесуваат за една друга икона како Буфон, за кого оди признанието не само од навивачите на Јуве, туку и од сите други – додаде Марота. – Во текот на сите овие години Буфон ни подари големи радости со неговите настапи. Тој е посебен, професионалец полн со хуманост, а нашите млади играчи го гледаат како пример“.

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!