Тука си: Почетна » Вести » Договорен и Бреел Емболо!?
Договорен и Бреел Емболо!?

Договорен и Бреел Емболо!?

Facebook Twitter

Додека фокусот на тимот е кон финалето во Берлин, менаџментот активно е ангажиран на пазарот. Најновото име кое летово може да го засили тимот е Бреел Емболо, еден од најнадежните напаѓачи во Европа. Со 18 години тој оваа сезона беше еден од клучните играчи на Базел во освојувањето на титулата со 17 голови и 13 асистенции. Оваа година го забележа и својот прв настап за сениорската репрезентација на Швајцарија.

Преговорите со Базел веќе се во тек. Тие првично бараат 20 милиони, додека Јувентус ќе започне со 15, а со Емболо е утврден четири годишен договор.

 

извор: gianlucadimarzio.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!