Тука си: Почетна » Вести » Nothing is impossible!

Nothing is impossible!

Facebook Twitter

Ништо не е невозможно, нема екипа кој не може да биде поразена, а секој има свои слаби точки. Задача на Конте ќе биде да ја пробие германската машинерија и да го постигне она што многумина не веруваат дека е можно – триумф на Алијанц!

Јувентус докажува дека може да се носи со сите големи европски екипи, почнувајќи од актуелниот европски шампион Челзи, низ пеколот во Глазгов, па се’ до незгодните Украинци од Доњецк.

Дојде време за реванш за оние 2-4 во Торино пред неколку години, време е да се наплати стариот долг, а каде подобро место за тоа, ако не во сред Минхен. Веруваме во моќта на овој тим и уверени сме дека утре ќе бидеме сведоци на фантастичен натпревар од нашите – па што биде нека биде! FORZA JUVENTUS!

Еден Коментар

  1. PAZI JUVE GAZI

    FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEE

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!