Тука си: Почетна » Фан Клуб » Карти за натпревари » Карти за натпревар Јувентус – Сасуоло
Карти за натпревар Јувентус – Сасуоло

Карти за натпревар Јувентус – Сасуоло

Facebook Twitter

Почитувани Јувентини,

Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 26° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло.

Натпреварот ќе се одигра во понеделник 09.03.2015 со почеток од 21:00 часот.

Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик). Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената.

Рокот за пријавување е понеделник 26.02.2015 до 10 часот до кога треба и да го уплатите износот.

Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат.

Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата.

За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk.

Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. 

FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!