Тука си: Почетна » Вести » Juventus.com: Ќе слават… на следниот Октоберфест

Juventus.com: Ќе слават… на следниот Октоберфест

Facebook Twitter

- Фешта во Минхен? Да, ама на следниот Октоберфест!  Сајтот на Јувентус ја почнува „војната“ со баварскиот клуб – противник утре на Алијанц Арена во Минхен, на првиот дуел од 1/4 финалето од ЛШ. „Напред момци, да продолжиме да сонуваме: против германскиот воен брод да одиграме како што можеме – како Јувентус“ – гласи пораката до момците на Конте пред утрешниот меч. Потоа следи главната реченица: – „За да слават ќе мора да почекаат до следниот Октоберфест…

 

2 коментари

  1. Cestito Juventus.mk za noviot izgled, najdobri ste i samo prodolzete taka.

    FORZA FORZA FORZA JUVENTUS

  2. juventusmk.com ќе биде (линкот) активна уште некое време, за да нема забуни. Понатаму ќе функционира само новиот линк (Juventus.mk)

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!