Тука си: Почетна » Вести » Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови
Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови

Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови

Facebook Twitter

Координативниот центар на официјалните Фан Клубови ја истакна ранг листата за бројност на членови.

Најброен фан клуб е Nord Est Bianconero со 1271 регистрирани јувентини. Нашиот Juventus Club Macedonia со 128 регистрирани членови го дели 239-то место од вкупно 444 фан клубови. Интересно за нас е тоа што по бројност го поминавме хрватскиот фан клуб, а Бугарите ни „бегаат“ за 4 члена. Лидер во регионот е Словенија со 178 членови.

Со оглед на популацијата, можеме да заклучиме дека одлично котираме и тоа ни дава уште поголем мотив да напредуваме.

ОВДЕ ве потсетуваме за поволностите кои ги носи членството во официјален фан клуб на Јувентус. Комплетната листа на фан клубови може да се симне овде

FINO ALLA FINE – FORZA JUVENTUS!

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!