Тука си: Почетна » Вести » Погба во Јуве до 2019!
Погба во Јуве до 2019!

Погба во Јуве до 2019!

Facebook Twitter

Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс на Јувентус арената.

“Пред да дојдеме тука, потпишавме продолжување на договорот со Пол Погба кој останува со нас до 2019-та година.” – соопшти Марота.

Оваа информација ја пренесе официјалната веб страна на клубот заедно со видео од најдобрите моменти на Погба во дресот на Јуве. Уживајте!

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!