Тука си: Почетна » Вести » Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома
Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома

Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома

Facebook Twitter

Андреа Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома откако поради повреда ги пропушти првите пет кола од новата сезона во Серија А. Сепак, тој најверојатно нема да настапи на овој меч, барем не од самиот почеток. бидејќи тренерот Алегри не сака да ризикува и смета дека Пирло не е комплетно подготвен за настап.

Во тимот не се повикани Ромуло, Барѕаљи и Мароне кои поради повреда ќе го пропуштат натпреварот со Рома.

Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар:

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
9 Мората
10 Тевез
11 Коман
12 Џовинко
14 Љоренте
19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
23 Видал
26 Лихштајнер
30 Сторари
33 Евра
34 Рубињо
37 Переира
38 Матиело

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!