Тука си: Почетна » Вести » Дербито во Торино за Роки
Дербито во Торино за Роки

Дербито во Торино за Роки

Facebook Twitter

Џанлука Роки од Фиренца ќе биде главен судија на натпреварот од шестото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома кој се игра во недела од 18 часот.

За Роки ова е 25-ти натпревар на Јувентус на кој ќе ја дели правдата, а на досегашните 24 бјанконерите имаат скор од 18 победи, 3 нерешени и 3 порази.

Помошници на Роки ќе бидат Фаверани и Стефани, дополнителни асистенти се Антонио Дамато и Лука Банти, а четврт судија ќе биде Бјанки.

Извор: aia-figc.it

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!