Тука си: Почетна » Вести » Касерес се враќа во тимот за Мадрид
Касерес се враќа во тимот за Мадрид

Касерес се враќа во тимот за Мадрид

Facebook Twitter

Ромуло, Барѕаљи, Пирло и Мароне поради повреда го пропуштаат гостувањето во Мадрид каде Јувентус утре го игра натпреварот против Атлетико со почеток од 20.45 часот.

Во тимот се враќа Мартин Касерес кој ги пропушти последните два натпревари во Серија А.

Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар:

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
9 Мората
10 Тевез
11 Коман
12 Џовинко
14 Љоренте
19 Бонучи
20 Падоин
22 Азамоа
23 Видал
26 Лихштајнер
30 Сторари
33 Евра
34 Рубињо
37 Переира
38 Матиело

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!