Тука си: Почетна » Вести » Официјално: Переира потпиша за Јувентус
Официјално: Переира потпиша за Јувентус

Официјално: Переира потпиша за Јувентус

Facebook Twitter

По комплетирањето на медицинските прегледи во клиниката Форнака во Торино уште пред неколку дена, од денес Роберто Переира и официјално е фудбалер на Јувентус.

23 годишниот аргентинец од средниот ред доаѓа од Удинезе на позајмица (1.5 милиони евра) со право на откуп на договорот (14 милиони) по завршувањето на сезоната.

Добредојде Роберото!

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!