Тука си: Почетна » Вести » Официјално: Патрис Евра е фудбалер на Јуве
Официјално: Патрис Евра е фудбалер на Јуве

Официјално: Патрис Евра е фудбалер на Јуве

Facebook Twitter

Патрис Евра е фудбалер на Јувентус. Трансфер кој долго време се најавуваше, а сега е официјализиран откако фудбалерот потпиша 2 годишен договор со Јувентус.

Висината на трансферот изнесува 1.2 милиони фунти, а Јувентус ќе плати дополнителни 300.000 фунти доколку се пласира во Лигата на Шампионите во сезоната 2015/2016 година.

Добредојде Евра!

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!