Тука си: Почетна » Вести » Договор со Реал за Алваро Мората
Договор со Реал за Алваро Мората

Договор со Реал за Алваро Мората

Facebook Twitter

Јувентус и Реал Мадрид ги договорија деталите околу трансферот на напаѓачот Алваро Мората.

Јуве ќе плати оштета од 18 милиони евра за 21 годишниот напаѓач, а договорена е и сумата за откупната клаузула на која Реал Мадрид има право во следните три години.

Доколку кралевите сакаат да го вратат напаѓачот во Мадрид веќе следната година ќе треба да платат 30 милиони евра, а 35 милиони евра доколку го направат тоа за две сезони.

Во вторник се очекува пристигнувањето на Мората во Торино.

Извор: gianlucadimarzio.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!