Тука си: Почетна » Вести » Евра потпишува за Јуве
Евра потпишува за Јуве

Евра потпишува за Јуве

Facebook Twitter

Патрис Евра утре потпишува за Јуве. Французинот ја одби понудата од Манчестер Јунајтед за 2 годишен договор и повисока плата од онаа договорена со Јувентус.

Јуве ќе плати оштета од 2 милиони евра, а фудбалерот ќе се приклучи на подготовките по завршувањето на неговиот одмор.

Извор: gianlucadimarzio.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!