Тука си: Почетна » Вести » Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава
Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава

Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава

Facebook Twitter

Џорџо Киелини поради суспензија и Артуро Видал поради повреда ќе го пропуштат последниот натпревар од Серија А сезонава во кој Јуве го пречекува Каљари на домашен терен во Торино.

Останатите фудбалери се повикани и ќе бидат во комбинација за утрешниот натпревар.

1 Буфон
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
9 Вуќиниќ
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
15 Барѕаљи
18 Освалдо
19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
26 Лихштајнер
27 Кваљарела
30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!