Тука си: Почетна » Вести » Тимот за гостувањето во Рим
Тимот за гостувањето во Рим

Тимот за гостувањето во Рим

Facebook Twitter

Мирко Вучиниќ и Артуро Видал поради повреда го пропуштаат утрешното гостување кај екипата на Рома.

Останатите фудбалери се повикани и попладнево отпатуваа за Рим.

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
15 Барѕаљи
18 Освалдо
19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
26 Лихштајнер
27 Кваљарела
30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!