Тука си: Почетна » Вести » Кармине Русо на центарот во Рим
Кармине Русо на центарот во Рим

Кармине Русо на центарот во Рим

Facebook Twitter

Кармине Русо ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Рома и Јувентус кој се игра во недела од 20:45 часот на Олимпико во Рим.

Со Кармине Русо како главен судија Јувентус има скор од 3 победи и 2 нерешени резултати.

Помошници на Русо ќе бидат Костанцо и Пазери, четврт судија е Грили, а дополнителни судии ќе бидат Калварезе и Ди Бело.

Извор: aia-figc.it

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!