Тука си: Почетна » Вести » Јувентус се сретна со агентот на Коларов
Јувентус се сретна со агентот на Коларов

Јувентус се сретна со агентот на Коларов

Facebook Twitter

Бепе Марота и Фабио Паратичи во текот на вчерашниот ден имале состанок со Серџо Берти, агентот на Коларов (исто така агент и на Черчи) во хотел во Торино.

На состанокот се дискутирало за можниот премин на Коларов во Јуве, фудбалер кој подолго време е на ‘радарот’ на Марота.

Фудбалерот би сакал повторно да се врати во Италија каде предходно настапуваше за екипата на Лацио, а неговиот агент работи токму на тоа.

Јуве е во предност и е прв избор, но агентот исто така ќе се сретне и со екипата на Рома.

Избор: gianlucadimarzio.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!