Тука си: Почетна » Вести » Изјави » Конте:Останување во Јуве?Ќе видиме…
Конте:Останување во Јуве?Ќе видиме…

Конте:Останување во Јуве?Ќе видиме…

Facebook Twitter

Антонио Конте го освои своето 3-то историско по ред Скудето,но одби да даде одговор за неговата иднина во Јувентус.

“Секогаш ќе бидам фан на Јувентус.

Ова беа 3 стресни и среќни години.Момците можат повеќе од ова што го направија.Освоивме 3 скудета и 3 супер купа на Италија.Горд сум на овие момци.Вчера побараа заедничка вечера со прослава на титулата,а веќе денес беа спремни да дадат максимум на теренот.Речиси секоја година освоивме скоро 90 поени.

Луѓето очекуваа од нас да бидеме главни протагонисти во Европа,но тоа не беше можно од повеќе аспекти,за кои не би сакал да говорам сега.

Останува да се смириме,да седнеме на маса и да направиме добра евалуација на периодот што пројде и периодот што предстои.

Пауза од една година?Тоа не е можно,бидејќи ја сум тренер на Јувентус,јас сум Бјанконеро,секогаш бев Бјанконеро,дури и кога бев тренер низ Италија каде го учев занаетот.”-заврши Конте за интервјуто за Sky Sport Italia по крајот на мечот против Аталанта.

 

 

 

 

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!