You are here: Home » Вести » ‘Скудето’ мечот за Де Марко
‘Скудето’ мечот за Де Марко

‘Скудето’ мечот за Де Марко

Facebook Twitter

Андреа Де Марко ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Аталанта кој се игра во понеделник 5 мај од 21 часот во Торино.

Јувентус со победа на овој натпревар и теоретски ќе ја обезбеди титулата и ќе биде крунисан во старо-нов Шампион на Италија.

Ова ќе биде 15-ти натпревар во кариерата на Де  Марко на кој ќе ја дели правдата на Јувентус, а во досегашните 14 бјанконерите имаат скор од 7 победи, 3 нерешени натпревари и 4 порази.

Помошници на Де Марко ќе бидат Барбирати и Бјанки, четврт судија е Пазери, а зад головите ќе бидат Маса и Ди Паоло.

Извор: aia-figc.it

Comments are closed.

Scroll To Top
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!