Тука си: Почетна » Вести » Јуве во полн состав против Бенфика
Јуве во полн состав против Бенфика

Јуве во полн состав против Бенфика

Facebook Twitter

Сите 23 фудбалери кои се пријавени во УЕФА за настап во Европа Лигата се повикани за утрешниот реванш натпревар од 1/2 финалето против Бенфика.

Ова е комплетниот тим кој е на располагање на тренерот Конте.

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
9 Вучиниќ
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
15 Барѕаљи
18 Освалдо
19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
23 Видал
26 Лихштајнер
30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!