Тука си: Почетна » Вести » Антонио Дамато ќе суди на Сасуоло – Јувентус
Антонио Дамато ќе суди на Сасуоло – Јувентус

Антонио Дамато ќе суди на Сасуоло – Јувентус

Facebook Twitter

Антонио Дамато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Сасуоло и Јувентус кој се игра на ‘Мапеи’ стадионот во понеделник од 20.45.

Во својата кариера Дамато ја делел правдата на 19 натпревари на Јувентус во сите натпреварувања, на кои бјанконерите имаат скор од 11 победи, 3 нерешени резултати и 5 порази.

Во последниот натпревар на кој беше главен судија сезонава, Јувентус славеше победа на гостувањето кај Катанија со 1:0.

Помошници на Дамато ќе бидат Посадо и Вуото, четврт судија е Падован, а позади головите се делегирани Чиампи и Калварезе.

Извор: aia-figc.it

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!