Тука си: Почетна » Вести » Бенфика – Јуве за турчинот Чакир
Бенфика – Јуве за турчинот Чакир

Бенфика – Јуве за турчинот Чакир

Facebook Twitter

Турскиот судија Џунејт Чакир ќе ја дели правдата на првиот 1/2 финален натпревар од Европа Лигата помеѓу Бенфика и Јувентус кој се игра во четврток од 21.05 часот во Лисабон.

Во досегашната кариера Чакир на двапати му судел на Јуве во европските натпреварувања, а бјанкорите имаат остварено исто толку победи. Првата во 2010-тата на гостувањето кај Штурм со 2:1,  а втората победа со 3:0 над екипата на Челзи во Торино минатата сезона.

Помошници на Чакир ќе бидат неговите сонародници Бахатин Дуран и Тарик Онгун, а четврт судија ќе биде Мустафа Емре Ејисој.

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!