Тука си: Почетна » Вести » Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња
Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња

Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња

Facebook Twitter

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи по подолга пауза поради повреда се враќаат во тимот на Јувентус за утрешниот натпревар против екипата на Болоња.

Единствено Бонучи и Лихштајнер поради суспензија нема да бидат на располагање на тренерот Конте за овој меч. Останатите 22 фудбалери се повикани и се во комбинација за натпреварот со Болоња.

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
7 Пепе
8 Маркизио
9 Вучиниќ
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
15 Барѕаљи
18 Освалдо
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
23 Видал
27 Кваљарела
30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!