Тука си: Почетна » Вести » Јувентус на средба со агентот на Санчез
Јувентус на средба со агентот на Санчез

Јувентус на средба со агентот на Санчез

Facebook Twitter

Претставници на Јувентус во петокот имале состанок со агентот на Алексис Санчез, кој исто така е агент и на Артуро Видал.

Од Јувентус се распрашувале околу можноста за трансфер на Санчез во Торино.

Потешкотија во преговорите може да биде забраната на Барселона за ангажирање на нови фудбалери, но доколку каталонците се решат да му дадат шанса на младиот Деулофеу во следната сезона, можна е реализација на трансферот на Санчез во Јуве.

Извор: gianlucadimarzio.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!