Тука си: Почетна » Вести » Стартниот тим против Удинезе
Стартниот тим против Удинезе

Стартниот тим против Удинезе

Facebook Twitter

Како што и предходно се најавуваше, ова се фудбалерите кои го започнуваат вечерашниот натпревар.

Буфон – Касерес, Огбона, Kиелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте.

Шанса за настап од клупата за резерви ќе чекаат:

Сторари, Рубињо, Пелузо, Бонучи, Исла, Падоин, Видал, Вучиниќ, Тевез, Освалдо, Кваљарела.

JuveUdine

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!