Тука си: Почетна » Вести » Тимот на Јувентус за Удине
Тимот на Јувентус за Удине

Тимот на Јувентус за Удине

Facebook Twitter

Единствено Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда нема да бидат на располагање за утрешното гостување кај екипата на Удинезе.

Останатите 22 фудбалери се најдоа на списокот на Конте и се во комбинација за утрешниот натпревар.

1 Буфон
3 Киелини
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
8 Маркизио
9 Вучиниќ
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
18 Освалдо
19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
23 Видал
26 Лихштајнер
27 Кваљарела
30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!