Тука си: Почетна » Вести » Јувентус – Лион за шпанецот Маљенко
Јувентус – Лион за шпанецот Маљенко

Јувентус – Лион за шпанецот Маљенко

Facebook Twitter

Алберто Ундиано Маљенко од Памплона ќе биде главен судија на реванш натпреварот од Европа Лигата помеѓу Јувентус и Лион кој се игра во четврток во Торино.

Шпанецот досега во два наврати бил главен судија на Јувентус во натпреварите од Лигата на Шампионите. Првиот против Челзи на домашен терен 2:2 (сезоната 2008/2009) и минатата сезона во победата од 3:0 на гостувањето кај Селтик.

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!