Тука си: Почетна » Вести » Слободните удари на Пирло (видео)
Слободните удари на Пирло (видео)

Слободните удари на Пирло (видео)

Facebook Twitter

Андреа Пирло сезонава има постигнато четири голови од слободен удар во Серија А за екипата на Јувентус, со што се приближи на само три погодоци од рекордот на Синиша Михајловиќ кој е прв на вечната листа во калчото со 28 постигнати голови од слободен удар.

‘Фудбалскиот Моцарт’, како што многумина го нарекуваат Пирло, сезонава стрелаше против својот поранешен клуб Милан, Катанија, Наполи и последниот погодок во неделата на гостувањето во Џенова.

Ова се одличните голови на Пирло постигнати сезонава.

Уживајте!

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!