Тука си: Почетна » Вести » Погба суспендиран за гостувањето во Катанија
Погба суспендиран за гостувањето во Катанија

Погба суспендиран за гостувањето во Катанија

Facebook Twitter

Пол Погба поради суспензија ќе го пропушти следниот натпревар од Серија А кој Јувентус го игра во недела од 20.45 на гости против екипата на Катанија.

На натпреварот против Џенова фудбалерот од средниот ред го заработи четвртиот жолт картон сезонава, по што автоматски следува казна од еден натпревар неиграње.

На еден карон од суспензија се наоѓаат и Андреа Барѕаљи, Фернандо Љоренте и Карлос Тевез.

Извор: legaseriea.it

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!