Тука си: Почетна » Вести » Кваљарела се враќа во тимот. Киелини, Пепе, Вучиниќ и Барѕаљи во ‘аут’
Кваљарела се враќа во тимот. Киелини, Пепе, Вучиниќ и Барѕаљи во ‘аут’

Кваљарела се враќа во тимот. Киелини, Пепе, Вучиниќ и Барѕаљи во ‘аут’

Facebook Twitter

ЏорџоКиелини, Симоне Пепе, Мирко Вучиниќ и Андреа Барѕаљи поради повреда ќе го пропуштат утрешниот натпревар на домашен терен против екипата на Киево.

Во тимот се враќа Фабио Кваљарела откако поради настинка ги пропушти натпреварите против Интер и Верона.

Ова е комплетниот тим на кој ќе смета тренерот Конте за утрешниот натпревар.

1 Буфон
4 Касерес
5 Огбона
6 Погба
8 Маркизио
10 Тевез
12 Џовинко
13 Пелузо
14 Љоренте
18 Освалдо

19 Бонучи
20 Падоин
21 Пирло
22 Азамоа
23 Видал
26 Лихштајнер
27 Кваљарела

30 Сторари
33 Исла
34 Рубињо

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!