Тука си: Почетна » Вести » Киелини влезе во клубот 300 (видео)
Киелини влезе во клубот 300 (видео)

Киелини влезе во клубот 300 (видео)

Facebook Twitter

Џорџо Киелини влезе во ‘клубот 300‘, фудбалери кои одиграле повеќе од 300 натпревари во дресот на ‘Старата Дама’.

Синоќа на церемонијата за овој настан која се одржа во музејот на Јувентус беше поставен дресот на Киелини, со што се најде во друштво на вкупно 38 фудбалери кои успеале да ја достигнат оваа бројка во богатата историја на клубот.


“Неизмерно сум почестен и горд што и официјално сум дел од клубската историја, знаејќи дека моето име и дрес засекогаш ќе останат заедно со големите имиња кои настапувале за клубот.”

“Тоа е едно големо достигнување на кое воопшто не помислував пред осум и пол години кога пристигнав во клубот” -истакна Киелини на вчерашната церемонија.

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!