Тука си: Почетна » Вести » Марота и Берарди најдобри во изборот на ‘TMW’
Марота и Берарди најдобри во изборот на ‘TMW’

Марота и Берарди најдобри во изборот на ‘TMW’

Facebook Twitter

Италијанскиот портал “Tutto Mercato Web” ги објави овогодинешните добитници на наградата за ‘Спортски директот на годината’ и ‘Најдобар млад фудбалер’ кои традиционално ги доделува секоја година.

Во категоријата за ‘Спортски директор на годината’ наградата замина во рацете на Бепе Марота од Јувентус кој доби повеќе гласови од Даниеле Фаџано(Трапани) и Валтер Сабатини(Рома).

Наградата пак за ‘Најдобар млад фудбалер’ ја доби Доменико Берарди од Сасуоло кој е во ко-сопственост со екипата на Јувентус, пред Хашим Маштур(Милан) и Леонардо Капеци(Фиорентина).

Извор: tuttomercatoweb.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!