Тука си: Почетна » Вести » Јувентус – Авелино на 18 декември
Јувентус – Авелино на 18 декември

Јувентус – Авелино на 18 декември

Facebook Twitter

Натпреварот од 1/8 финалето во Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Авелино ќе се одигра во среда 18 декември од 21 часот на Јувентус Арената.

Иако овој натпревар требаше на се одигра на 8 или 9 јануари 2014, сепак од сеуште неразјаснети причини од италијанската лига се решија да го променат терминот на одигрување единствено  на овој натпревар.

Доколку Јувентус ја совлада екипата на Авелино следен противник во 1/4 финалето од Купот ќе биде подобриот од дуелот помеѓу Рома и Сампдорија, натпревар кој бјанконерите ќе го одиграат на 21 јануари на гостински терен.

Извор: legaseriea.it

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!