Тука си: Почетна » Вести » Подобрување на финансиските резултати на клубот
Подобрување на финансиските резултати на клубот

Подобрување на финансиските резултати на клубот

Facebook Twitter

На денешниот состанок на бордот на директори на Јувентус беше одобрен нацрт финансискиот извештај за изминатата сезона заклучно со 30 Јуни 2013.

Финансиската 2012/2013 година клубот ја заврши со загуба од 15.9 милиони евра, што сепак е значително подобрување за 67.3% во однос на загубата од 48.6 милиони евра од предходната година.

Подобрувањето на финансиските резултати пред се’ се должи на зголемувањето на приходите за 32.8% од настапот на тимот во Лигата на Шампионите.

Бордот на директори донесе одлука за одржување на собранието на акционери на 25 Октомври 2013 на Јувентус Арената.

Извор: juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!