Тука си: Почетна » Вести » Де Марко на центарот во Верона
Де Марко на центарот во Верона

Де Марко на центарот во Верона

Facebook Twitter

Андреа Де Марко ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Киево и Јувентус во среда. Де Марко беше главен судија на натпреварот помеѓу двата тима во 2011-тата кога во Верона беше нерешено 0:0.

Во минатата сезона тој ја делеше правдата на два натпревари на Јувентус, во победата од 1:0 на гостувањето кај Палермо и на натпреварот против Парма во гости кој заврши со резултат 1:1.

Вкупно на 13 натпревари на кои Де Марко бил главен судија Јувентус има скор од 6 победи, 3 нерешени резултати и 4 порази.

Извор: www.juventus.com

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!