Тука си: Почетна » Вести » Честитката на Дел Пиеро до Буфон
Честитката на Дел Пиеро до Буфон

Честитката на Дел Пиеро до Буфон

Facebook Twitter

Почитуван Џиџи, само неколку зборови(невообичаено во јавност …) за прославата на една голема цел која ја постигнуваш вечерва: 136 настапи за Италија, изедначувајќи го рекордот на нашиот пријател Фабио Канаваро – капитенот на “нашиот” Светски Шампион.

Ние делевме многу од овие настапи, понекогаш тажни, но најчесто полудувавме од среќа. Само помисли на сите незаборавни моменти во Јувентус и националниот тим.

Среќен сум што го претставуваш националниот тим на Италија со капитенската лента, постигнувајќи ја оваа голема цел. Среќно на тебе и на целиот тим во квалификациите за Светското првентство во Бразил.

Алесандро.

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!