Тука си: Почетна » Вести » Моџи: Одбраната на Јувентус повторно може да направи разлика
Моџи: Одбраната на Јувентус повторно може да направи разлика

Моџи: Одбраната на Јувентус повторно може да направи разлика

Facebook Twitter

Поранешниот директор на Јувентус го прокоментира овогодинешното меркато и проговори за претстојната сезона.

Лучијано Моџи вели дека Фиорентина го одработила најдоброто меркато, но додава дека и Јуве и Наполи се супериорни.

Фиорентина најдобро работеше но не се спремни за Скудетото, Јувентус и Наполи се посупериорни од нив. Наполи е поразличен во однос на претходната сезона, сега се забележува тимската игра.

Најголемата мана на екипата е одбраната и да донесеа некој стопер наместо Бритос ќе беа по конкурентни. Одбраната на Јуве уште еднаш може да направи разлика за освојување на скудетото.“, рече Моџи.

Бенитез-Мацари? Интер се бори за секоја топка и остварува резултати. Не се на нивото на Фиорентина, Наполи или Јувентус но сепак ќе имаат добра сезона. Бенитез фудбалот го гледа на поинаков начин, тој сака екипа во која сите можат да шутираат кон голот и екипа во која секој на секому му помага.

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!