Тука си: Почетна » Вести » Мароне: Сакам да ја покажам мојата вредност.
Мароне: Сакам да ја покажам мојата вредност.

Мароне: Сакам да ја покажам мојата вредност.

Facebook Twitter

Новиот фудбалер на Сасуоло истакна дека напуштањето на Јувентус било неизбежно поради желбата да настапува во континуитет.

“Да бидам искрен, улогата која ја претпочитам е во средниот ред, веднаш пред одбраната.”

“Сакам да станам важен ден од овој тим и конечно да бидам во можност да ја покажам мојата вредност. Му благодарам на клубот што ме посакуваше толку многу. Мојата цел е редовно да играм, нешто што го немав во Јувентус.” – додаде 23 годишниот фудбалер кој е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Сасуоло.

Коментирањето е затворено

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!