Тука си: Почетна » Вести » Формации (страна 4)

Категорија: Формации

Можна формација: Јуве – Каљари

scudetto-30

Повеќе »

Можна формација: Аталанта – Јуве

Повеќе »

Составот против Аталанта

375171_662373957123170_1613042459_n

Антонио Конте одбра 21 играчи кои ќе патуваат во Бергамо за денешниот натпревар против Аталанта кој ќе се одигра во 20:45 на Stadio Atleti Azzurri d’Italia. Овој натпревар ќе го ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Палермо

Juventus_-_Palermo

Повеќе »

Повикани 23 играчи за дербито со Милан

C_3_Media_1683050_immagine_ts673_400

Џорџо Киелини и Никлас Бендтнер се најдоа во повиканите играчи за утрешното дерби против Милан. Николас Ањелка,Себастиан Џовинко и Симоне Пепе се и натаму надвор од строј,поради повреди. Еве ги ... Повеќе »

Без Киелини и Џовинко во Рим

Антонио Конте ќе неможе да смета на  Џовинко и борбениот Киелини. По вчершниот тренинг повикани за натпреварот се  следниве: 1 Буфон, Касерес 4, 6 Погба, 8 Маркизио, Вучинич 9, 11 ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Баерн

Повеќе »

Две недоумици за 11-мината на Јувентус против Баерн

antonio conte juventus

Трнерот на Старата Дама, Антонио Конте има два проблема при составувањето на првиот тим кој ќе треба да настапи во реванш натпреварот против Баерн од Минхен. Јувентус го дочекува Баерн ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Пескара

Taktika---Cover

Повеќе »

Официјална формација: Баерн – Јуве

Taktika---Cover

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!