Тука си: Почетна » Вести » Формации (страна 3)

Категорија: Формации

Можна формација: Јуве – Верона

2b58d3a6-3529-45b5-944e-0571846d65ea

Повеќе »

Единаесетмината кои најверојатно ќе ја стартуваат ЛШ

515615d6-8669-4f72-8753-95d98f0434f5

Буфон, Бонучи, Огбона, Киелини, Лихштајнер, Видал, Пирло, Погба, Асамоа, Кваљарела и Тевез се единаесетмината играчи на Јуве, кои вечерва најверојатно ќе го започнат натпреварот против Копенхаген во Лигата на шампионите. ... Повеќе »

Со Тевез-Кваљарела на Копенхаген

convocati+copenaghen+cover

Според информациите на “Скај Спорт” Фабио Кваљарела ќе биде партнер во нападот на Карлос Тевез за утрешниот натпревар од Лигата на Шампионите против екипата на Копенхаген. Антонио Конте по натпреварот ... Повеќе »

Moжна формација: Интер – Јувентус

0006994a-642

Повеќе »

Тевез и Љоренте во нападот против Интер

2231355-llorente

Иако изминатите неколку денови по повредата на Вучиниќ и се’ поизвесното отсуство од натпреварот против Интер медиумите во Италија му даваа предност на Фабио Кваљарела за место во стартниот тим, ... Повеќе »

Буи е замената за Мароне.

Ouasim+Bouy+Brescia+Calcio+v+Sassuolo+Serie+cStalpT5fR8x

Од Јувентус и официјално потврдија дека 20 годишниот холанѓанец со мароканско потекло Уасим Буи во следната сезона ќе настапува за првиот тим со бројот 24 кој предходно му припаѓаше на ... Повеќе »

Газета дело Спорт: Јувентус најдобар и на трансфер пазарот.

e2cb3a8c-ba7d-4416-8169-817ec2c28119

Во денешното издание на Газета “дело Спорт” беше направена ретроспектива на изминатите два месеци од трансфер периодот во Италија. Според анализите на стручниот тим на највлијателниот италијански спортски весник екипата ... Повеќе »

Јувентус – Лацио. Пепе, Маркизио и Мароне во аут, Марко Мота ин.

ee9ff6d5-4e14-4a49-ab93-757f91f4f301

За натпреварот против екипата на Лацио тренерот Конте на располагање ќе има 23 фудбалери. Симоне Пепе кој минатиот викенд настапи за младинскиот тим и сеуште не е спремен за игра ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лацио

juventus_lazio_lichtsteiner

Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лацио

272263_heroa (1)

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!