Тука си: Почетна » Вести » Формации (страна 2)

Категорија: Формации

Можна формација: Јувентус – Ливорно

1238125_563101697095833_1929660414_n

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Лион – Јувентус

3517a576-28a1-49b8-82bf-91415ea1fade

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Повеќе »

Можна формација: Наполи – Јувентус

544486_464567323615938_917639358_n

Тимот на Јувентус кој се најавува за вечерашниот натпревар против екипата на Наполи: Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло,  Погба, Азамоа – Освалдо, Љоренте. Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Парма

e8d7eae3-41dd-4de3-83d3-0a6e8739dc3a

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло, Погба, Азамоа – Тевез, Љоренте. Повеќе »

Можна формација: Катанија – Јувентус

catania-vs-juventus-preview

Сторари – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло, Падоин, Исла – Тевез, Освалдо Повеќе »

Можна формација: Фиорентина – Јувентус

1380732_567663323306337_1058707184_n

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Видал, Пирло, Погба, Азамоа – Тевез, Љоренте Повеќе »

Можна формација: Џенова – Јувентус

Serie-A_Genoa-vs-Juventus

Повеќе »

Можна формација: Парма – Јуве

asamoah contro parma

Повеќе »

Можна формација: Реал – Јуве

realjuve-trening

Повеќе »

Можна формација: Киево – Јувентус

Chievo-juventus-diretta-3febbraio2013

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!