Тука си: Почетна » Вести » Формации

Категорија: Формации

Можна формација: Киево – Јувентус

1149064_552547244817945_642193588_n

Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Каљари

942909_496226293783374_218592415_n

Сторари – Касерес, Бонучи, Огбона – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Рома – Јувентус

154856_459120050827332_419584377_n

Сторари – Барѕаљи, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Аталанта

543774_427791033960234_296076385_n

Сторари – Касерес, Бонучи, Огбона – Исла, Падоин, Пирло, Маркизио, Пелузо – Џовинко, Тевез. Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Бенфика

Bla5s35IQAABj7k

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло, Погба, Азамоа – Тевез, Љоренте Повеќе »

Можна формација: Сасуоло – Јувентус

1174583_563383647067638_1927676988_n

Буфон – Касерес, Огбона, Киелини – Исла, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Бенфика – Јувентус

template+1260x509

Буфон – Барѕаљи, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Болоња

juvebolо

Буфон – Барѕаљи, Огбона, Киелини – Исла, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Удинезе – Јувентус

5

Буфон – Касерес, Огбона, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте. Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лион

2075243e-34b1-4d45-a6b0-ffcf02467690

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Видал, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!