Тука си: Почетна » Видео

Категорија: Видео

Слободните удари на Пирло (видео)

1921956_858468030847094_1744752301_n

Андреа Пирло сезонава има постигнато четири голови од слободен удар во Серија А за екипата на Јувентус, со што се приближи на само три погодоци од рекордот на Синиша Михајловиќ ... Повеќе »

Видео: Јувентус 3 – 2 Милан (Клаудио Ѕулијани)

ffcd5db101aa3b034c97b00fe58299b7-74357-1381091043

Повеќе »

Ѕаѕа го запре Наполи, Боачи стрелаше против Реал Мадрид (видео)

177645360

22 годишниот напаѓач Симоне Ѕаѕа кој е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Сасуоло со голот во 20-тата минута успеа да израмни на 1:1 и да му донесе голем бод на ... Повеќе »

Видео: Киево 1 – 2 Јувентус (Клаудио Ѕулијани)

ch5ev6-14ve-eta-beta

Повеќе »

Видео: Јувентус – Верона (2-1) | Коментар на Клаудио Ѕулијани

zuliani-1

Најпознатиот клупски новинар и коментатор на Медијасет Премиум, Клаудио Ѕулијани уште еднаш во полна емоција ја доживеа победата на Јувентус. Тој дури му измисли и нов прекар на Тевез: Џеронимо, ... Повеќе »

Евро гол на Габиадини. Боачи и Ѕаѕа исто така стрелци(видео).

1079734-17206223-640-360

Иднината е осигурана кога станува збор за нападот на Јуве. Изминатиот викенд беше плоден за тројцата најперспективни напаѓачи од кои се очекува за неколку години да бидат главната ударна сила ... Повеќе »

Свечено отворен “Legends Club” на Јувентус Арената

a723d399-4e2a-4fab-a525-c00903c238cb

Во Саботата пред почетокот на натпреварот против Лацио беше свеченото отворање на “Legends club”, сместен на западната трибина на Јувентус Арената. Наменет за оние со префинет вкус кои сакаат малку ... Повеќе »

Прес конференција: Тишина, зборува мистер Конте!

antonio-conte-press-connoference-cagliari-juventus-december-2012

Повеќе »

Прес конференција: Претстсавување на Карлос Тевез (27.6.2013 | 11:30ч)

941750_488056884602024_175996915_n

Повеќе »

[видео] Јуве – Баерн: Време е за реванш!

juve-minhen-believe

Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!