Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 9)

Категорија: Фан Клуб

Карти за натпревар Јувентус – Сасуоло

Juventus-Vs-Sassuolo

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 26° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 09.03.2015 со почеток ... Повеќе »

Ранг листа на официјални фан клубови по бројност на членови

club DOC

Координативниот центар на официјалните Фан Клубови ја истакна ранг листата за бројност на членови. Најброен фан клуб е Nord Est Bianconero со 1271 регистрирани јувентини. Нашиот Juventus Club Macedonia со ... Повеќе »

Карти за Куп натпреварот Јувентус – Фиорентина

Juventus-vs-Fiorentina

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од полуфиналето од Купот на Италија помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во четврток 05.03.2015 со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Аталанта 20.02.2014

juventus vs atalanta

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 24° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во петок 20.02.2015 со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Милан

Shilla coffee & bar event home

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 22° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота 07.02.2015 со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Борусија Дортмунд

champions+cover

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар  на фан клубовите ни испрати понуда за барање на карти за првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Борусија Дортмунд. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево

prel_cover2_chievo

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 20° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во недела 25.01.2015 со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Борусија Дортмунд – Јувентус

Dortmund - Juve

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар  на фан клубовите ни испрати понуда за барање на карти за реванш натпреварот од 1/8 финалето на Лигата на Шампионите Борусија Дортмунд и Јувентус. Натпреварот ќе се ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Верона

1238068_553232401416096_2117680655_n

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 19° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот ќе се одигра во недела 18.01.2015 со почеток ... Повеќе »

Карти за 1/8 финалето од Тим Купот

VERONA

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/8 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот е предвидено да се ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!