Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 3)

Категорија: Фан Клуб

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

tumblr_o76cr5rZ891spjo4xo1_1280

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот ќе се одигра во сабота 09 декември  во Торино со ... Повеќе »

Карти за мечот Јуве – Кротоне

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 14-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Кротоне. Натпреварот ќе се одигра во недела 26 ноември  во Торино со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Барселона

DKv1Fi_WAAEdEQP

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 5-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Барселона. Натпреварот ќе се одигра во среда 22 ноември  во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Беневенто

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 12-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Беневенто. Натпреварот ќе се одигра во недела 05 ноември  во Торино ... Повеќе »

Карти за мечот Спортинг – Јувентус

Sporting vs Juventus karti

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 4-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 31 ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Спал

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 10-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Спал. Натпреварот ќе се одигра во среда 25 октомври  во Торино со ... Повеќе »

Карти Јувентус – Лацио 14.10.2017

JuveLazio

Почитувани Јувентини, Добивме понуда за карти за натпреварот од Серија А, помеѓу Јувентус и Лацио. Натпреварот ќе се одигра во сабота 14.10.2017 година во Торино со почеток од 18:00 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти Јувентус – Спортинг 18.10.2017

Juve sporting

Почитувани Јувентини, Добивме понуда за карти за натпреварот од Лига на Шампиони помеѓу Јувентус и Спортинг Лисабон . Натпреварот ќе се одигра во среда 18.10.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување ... Повеќе »

Милан vs Јувентус 28.10.2017 Организирано патување

milan vs juve

Во соработка со фан клубот на Србија & Црна Гора, организираме уште една дружба и уште едно патување.Следење на мечот Милан-Јувентус на Сан Сиро во Милано. Цената на аранжманот изнесува ... Повеќе »

Организирано патување на мечот Олимпијакос – Јувентус во Атина 05.12.2017

21124250_10212336972512625_691590143_n

Почитувани Бјанконери, И оваа сезона на наша среќа повторно добивме противник во групната фаза од Лигата на Шампионите поволен за организирање  на уште едно заедничко патување, дружба и следење на ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!