Тука си: Почетна » Фан Клуб (страна 13)

Категорија: Фан Клуб

Карти за дуелите на Јувентус со Реал Мадрид и Милан

Здраво на сите! Добивме многу прашања во врска со дуелите на Јувентус со Реал Мадрид во Лигата на Шампионите и Милан во Серија А, па еве неколку корисни информации: Сите ... Повеќе »

Карти за Јувентус – Галатасарај 02.10.2013 – Лига на шампиони

Juve - Galata

Барања за карти за натпреварот од Лигата на Шампионите Јувентус – Галатасарај која е на распоред на 02.10.2013 во 20:45 На Јувентус арената,  може да испратите до среда (11.09.2013) до ... Повеќе »

Bileta për ne Juventus Stadium – përmes JuventusMK

stadium+champions+cover

Keni dëshirë ta realizoni ëndrrën dhe të shkoni në Juventus arenën, të ndiqni një ndeshje të Seria A ose Ligës së Kampionëve? Kjo nuk është kurfar problemi nëse jeni anëtar ... Повеќе »

Карти за Јувентус арена – преку ЈувентусМК

C_3_Media_1683050_immagine_ts673_400

Сакате да го остварите сонот и да се најдете на Јувентус арената на натпревар од Серија А или Лигата на Шампионите? Тоа не е никаков проблем, доколку сте член во ... Повеќе »

Карти за Интер – Јувентус 15.09.2013

Inter vs Juve

ЈувентусМК обезбедува карти за гостувањето на Јувентус во Милано на Џузепе Меаца против Интер на 15 септември 2013г. Цената на картите е 50 ЕУР (3100 денари) за регистрирани навивачи – ... Повеќе »

Јувентус летен фудбалски камп во Хрватска

aa

Juventus Soccer School Camp е проект кој се однесува на момчиња и девојчиња од 8 до 16 години кои сакаат да поминат одмор, преку кој ќе можат да ги подобрат ... Повеќе »

Карти за Јуве – Баерн [10.04.2013 | 20:45]

cover

Можете да извршите пријавување за карти за натпреварот од 1/4 финалето на Лигата на Шампионите: Јувентус – Баерн Минхен кој ќе се одигра на 10. април од 20:45. Рокот за ... Повеќе »

CLUB DAY 2013

club DOC 2

Секоја година централата или координативниот центар на сите Јувентус ДОК клубови (Centro Coordinativo Juventus Club DOC – CCJCD) организира настан на кој се поканети сите раководства на Јувентус ДОК клубовите, настан на кој ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!